Wyrastanie zęba stałego nad mlecznym

Mój synek ma jeszcze zęby mleczne - zdrowe, bez próchnicy i innych proablemów. Zaczynam się jednak obawiać o jego zęby stałe. Nad jednym z mleczaków zaczyna się chyba wyżynać taki stały już ząb. Czy powinnam zabrać dziecko do dentysty i wyrwać mleczaka czy następny ząb sam go wypchnie?
ponad rok temu

Jeśli ząb wyrasta równo nad mleczakiem, a mleczak zaczyna się ruszać - natura robi swoje i nie ma powodów do niepokoju. Jeśli ząb stały wyrasta krzywo, lub mleczak nie zaczyna się ruszać (na początku ta ruchomość związana ze stopniowym rozssysaniem korzenia mleczaka może być nieiwelka) i proces się zatrzymuje - wtedy można skonsultować się z dentystą.

Jeżeli ząb mleczny jest już ruchomy a stały wyrasta prosto to nie ma powodów do obaw. Warto jednak wybrać się do stomatologa na konsultację. Lekarz oceni stan zębów, zgryz dziecka i w razie konieczności zaleci odpowiednie leczenie.