Wyrównanie lordozy szyjnej i zwężenie tarczy międzykręgowej w RTG kręgosłupa
Proszę o interpretację wyniku z RTG odcinka C kręgosłupa: Na zdjęciu bocznym uwidoczniono odcinek C1-C5 kręgosłupa. Wyrównanie lordozy szyjnej. Zwężenie tarczy międzykręgowej C3-C4 .Wyostrzenia kostne na krawędziach trzonów kręgów C. Zmiany zwyrodnieniowe również w stawach międzykręgowych. Mam 67 lat -ból lewego barku i piersi, drętwienie ręki. Ból za mostkiem i jakby brak tchu. Nieprzespane noce.Trudności w prowadzeniu samochodu, gdyż ból nie pozwala skręcić barkiem w lewo.Trudności z ubiorem.

KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon