Wyrzuty od matki po 30-minutowym spóźnieniu

Witam. Problem dotyczy tego ze mam 30 lat a jak wrócę ze spotkania z kolegą, koleżanka z 30min.(22.30) opóźnieniem to słyszę jakieś wyrzuty od matki. Ze jestem głupia bo np.zimno,a ja nieodpowiednio ubrana albo ze rozmawiam100m od domu a nie pod domem.Przecież ja mam swoje lata i nie muszę się tłumaczyć. A mimo to wracam do domu czar pryska i jestem smutna z powodu wyzutów. Nie chce podejmować związku z tym tematu z matką. Nie chce również ujawniać emocji. Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością nie jest Pani zobowiązana do tłumaczenia się ze swojego postępowania w tym wieku. Oczywiście, można próbować zrozumieć postępowanie Pani Mamy , tłumacząc to troską o swoje dziecko. Chyba jedynym rozwiązaniem jest szczera rozmowa.

Witam,
nie zadała Pani w zasadzie pytania. Jest Pani dorosła i odpowiedzialna za siebie. Mama nie powinna Pani obrażać w żaden sposób, co teraz robi. Nie może jednak wymóc na mamie zmiany zachowania, może Pani na nie jedynie reagować. Jeżeli chciałaby Pani uzyskać wsparcie w tej dziedzinie zachęcam do konsultacji psychologicznej.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl