Wyślizgnięcie się krążka NuvaRing do sedesu

Witam, mam pytanie odnośnie krążka NuvaRing. Zalozylam go po az pierwszy w życiu. Drugiego dnia, kiedy wyjmowalam tampon, krązek równiez sie wyslizgnął i wpadl do sedesu. Wyjełam go od razu, umyłam w letniej wodzie i w żelu do higieny intymnej i włozylam z powrotem. Mam pytanie, czy środek, który znajował sie w muszli (kostka sedesowa, ktora spływa w dosyc duzej ilosci) mogl miec jakiś negatywny wpływ na krążek? Czy jest on nadal bezpieczny?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to dość nietypowa sytuacja. Nie mogę wykluczyć, że chemikalia z muszli mogą oddziaływać na krążek.