Wysoka gorączka a szczepienie u 6-latka

witam, od 4 dni nasz 6cio letni syn ma wysoka nie ustepujaca goraczke. w trzeciej dobie pediatra stwierdzil ze to na tle wirusowym. w 3ciej i 4tej dobie goraczka przekroczyla osiagala nawet 40,5st. badania krwi wykazaly podwyzszone WBC i OB. czy moze miec to cos wspolnego z wykonanym przed 2tyg szczepieniem BCG?

Małgorzata Panek

Gorączka może mieć związek zarówno z infekcja jak i szczepieniem. Odczyn na szczepienie BCG może wystąpić do 2-3 tyg po szczepieniu. Tej wysokości gorączka wymaga obniżenia.
Proszę zgłosić się z dzieckiem do pediatry poinformować go o odbytym szczepieniu.
pozdrawiam.