Wysoka gorączka u 10-miesięcznego dziecka

witam.zaczne od tego ze mieszkam w szwecji i tutejsza opieka zdrowotna pozostawia duzo do zyczenia.dzis w nocy moj 10 mies.syn mial goraczke 39.5 pojechalismy na ostry dyzur tam dostalczopki polski odpowiednik to paracetamol 125mg, i pol czopka ibuprom 75mg,mam podawac co 6 godz.syn przy goraczce ma mocne trzesawki w szpitalu powiedzieli ze taka goraczka nie jest grozna dostal juz 3 razy czopki goraczka jak spadnie,to po 5 godzinach znowu sie podnosijak moge pomuc dziecku zwalczyc to temperature

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji wskazana może być hospitalizacja.

mozna spróbwać chlodnych okładów np na czoło lub kark, ewentualnie kąpiel temp wody o 1-2 st nizsza niz zmierzona temperatura. Pozdrawiam