Wysoka temperatura i spuchnięcie wargi - co to może byc?

Mój 10-letni syn jest przeziębiony. Wczoraj byłem z nim u lekarza i nic wielkiego nie zdiagnozował, ale dziś rano, oprócz wysokiej gorączki, spuchła mu połowa dolnej wargi, wyskoczył białawy bąbel. Czy coś konkretnego to spowodowało i co z tym należy robić?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Szanowny Panie!

Myslę, że nie ma powodów do niepokoju. Najprawdopodobniej w wyniku infekcji i obniżenia odporności, doszło u Pana dziecka, do infekcji wirusem Herpes simplex, czyli popularnej opryszczki. W aptece można kupić preparaty do stosowania miejscowego. Proszę jednak udać się z synem do lekarza rodzinnego, aby osobiście obejrzał zmianę i zalecił właściwe postępowanie.