Wysoki cholesterol a biochemia

Witam w grudniu robiłem badania kontrolne Morfologia w normie, natomiast biochemia AlAt 43U/l i cholesterol 6.8 mmol/l. Zaniepokoił mnie cholesterol więc zacząłem spacerować oraz uprawiać lekki sport, jadłem dużo ryb (sniadanie kolacja) 6xtygodniu, oraz sałatki owocowe zamiast słodyczy. po miesiącu wykonałem biochemie AlAt 56.5 oraz cholesterol 7.4mmol/l. Mam 28lat, 79kg, 176cm Od 5 miesięcy przyjmuje Nebilet 1/2 dziennie. Czy ryby mogły sie przyczynić do podniesienia cholesterolu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Spożywanie ryb nie wpływa raczej na podniesienie się poziomu cholesterolu. Warto jednak zaznaczyć iż spożywanie ryb smażonych na tłuszczu już tak. Warto wypróbować inne metody przyrządzania potraw.

Zdecydowanie zalecam konsultację u doświadczonego dietetyka. Widzę, że jest Pani zmotywowana ale gdzieś musi tkwić błąd w żywieniu stąd brak spodziewanych wyników.