Wysoki cholesterol a leki

Witam, Mam 47l. Od 4 lat mam wysoki cholesterol, który przy zazywaniu statyn (Zachron 10) został obniżony do prawidłowego poziomu. Ze względu na powtarzające się stany zapalne mięśni lekarz zalecił mi na kilka miesiecy zaprzestać przyjmowania leku obniżającego cholesterol. Po 5 m-cach zrobiłam badanie, którego wynik podaję poniżej: HDL CHOLESTEROL-44 mg/dl TRIGLICERYDY-172 ↑ mg/dl CHOLESTEROL CAŁK.-341 ↑ LDL CHOLESTEROL-263 ↑ Obecnie leczę się na chor.wrzodową. Czy musze wrócić do Zahronu?

Marta Mielniczuk

Witam,
w Pani przypadku konieczne jest dalsze leczenie mające na celu poprawę gospodarki tłuszczowej. Wachlarz statyn do wyboru na rynku farmaceutycznym jest bardzo szeroki. Warto spróbować innego preparatu, gdyż może on nie dawać takich objawów niepożądanych jak bóle mięśniowe. Pozdrawiam