Wysoki poziom bilirubiny a zespół Gilberta

Witam. Mam 20 lat. Od urodzenia mam wadę serca. Kilka lat temu potwierdzono u mnie zespół Gilberta. Często poziom bilirubiny jest u mnie wysoki. Borykam się z bardzo bolesnym miesiączkowaniem. Po konsultacji kardiologicznej moja lekarka zadecydowała o leczeniu za pomocą leków antykoncepcyjnych Vibin Mini. Ja jednak chciałabym się upewnić, czy istnieją jakieś przeciwskazania dotyczące mojej odmiany żółtaczki?

Jan ZajÄc

Witam. Zespół Gilberta jest łagodnym schorzeniem. Nie jest przeciwwskazaniem do przyjmowania leków na inne dolegliwości, w tym leków antykoncepcyjnych.