Wysoki poziom lęku i problemy w kontaktach z rówieśnikami

Witam, już od 3 lat zastanawiam się nad wizytą u psychologa, ponieważ zawsze byłam lękliwa ale z czasem jest coraz gorzej poza tym nie radze sobie w kontaktach w grupie , boję się oceny ludzi czaem jak anwet ktoś sie za mną śmieje to zawsze myślę, że ze mnie . Poza tym sama studiuje psychologie więc robimy różne testy i w każdym teście mam lęk podniesiony ogólnie neurotyczność. Zastanawiam się właśnie czy powinnam się udać na wizytę do psychologa a jeśli tak to w jaki sposób to zrobić ?

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Mgr Marta Patoka

Witam.
Wizyta u psychologa to dobry pomysł. Aby to zrobić, wystarczy poszukać psychologa, najwygodniej w internecie i umówić się na wizytę. Wcześniej możesz też sprawdzić, jakie opinie o danym specjaliście mają osoby korzystające z jego usług, aby być pewniejszą swojego wyboru. Psycholog powinien pomóc Ci uporać się z lękiem, a sama wizyta może być również cennym doświadczeniem, zważywszy na wybrane przez Ciebie studia.
Pozdrawiam