Wysoki poziom prolaktyny a przybranie na wadze 23 kilogramów

Dlaczego nie mogę schudnąć? Czy dlatego, że mam dużą prolaktynę? Cierpię na niedoczynności tarczycy, stosuję dietę i uprawiałam sporty. Dieta o niskim IG. Zaczęłam tyć, przestałam dostawać miesiączek. Od października 2013 utyłam 23 kg ! Została mi postawiona diagnoza insulinooporność. Nie mam PCO. Jednak mimo iż stosuje od dwóch miesięcy glucophage 500 xr. Nic się nie zmieniło, waga dalej stoi. Badania: mlU/ml prolaktyn ana czczo- 8,09 prolaktyna po Metoklopramidzie- 207,9 tsh- 0,79

Hyperprolaktynemię czynnościową jaka występuje u Pani nie jest przyczyną tycie. Insulinoopornością moż być najistotniejszą przyczyną przyrostu masy ciallła. Zwiększyłabym dawkę Glucophage HR min. Do 750, może i więcej, w zależności od stopnia insulinooporności.