Wysoki poziom żelaza po transfuzji krwi

Witam serdecznie. mam 38 lat pól roku temu przeszłam realloplastykę stawu biodrowego operacja byla bardzo cięzka i mialam przetoczonej dużo krwi i podawano mi rowniez osocze dziś odebrałam wyniki krwi i okazalo sie ze mam 220 żelaza co mnie zdziwilo bo borykalam sie zawsze z niedoborem.Pragnę podkreslić że nie brałam żadnych suplementów z żelazem po operacji. Enzymy wątrobowe i trzustki mam w normie.Proszę o odpowiedż czy to wysokie żelazo może być po transfuzji. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Taki poziom żelaza może być związany z przetoczeniami. W celu dokładnej oceny gospodarki żelaza dodatkowo należy oznaczyć TIBC oraz ferrytynę. Wyniki należy skonsultować z lekarzem, który odniesie je do Pani stanu zdrowia.