Wysoki puls po wszczepieniu rozrusznika i przebytej grypie

postatnio przechodzilam grype i o wszczepieniu rozrusznika w czerwcu mam wysoki puls 91 -98

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podwyższony puls może być wynikiem stanu zapalnego. Jeżeli jednak takie objawy będą się utrzymywały warto zgłosić się do kardiologa.

Lek. PaweĹ Baljon

Proszę wykonać EKG. Rozrusznik chroni pacjenta przed wolną czynnoscią serca natomiast nie ma wpływu na szybką czynność serca.
W razie wątpliwości pozostaje kontrola w Poradni kontroli Stymulatorów.
Pozdrawiam
M. Muzolf