Wysoki puls serca i problemy z koncentracją

Witam. Mam 3 problemy a mianowicie: 1.Moje ciśnienie jest w normie natomiast mój puls serca jest stanowczo za wysoki, przez co serce bije mi bardzo szybko. Mam też problemy z zasypianiem przez to wywołane. 2. Drugim problemem jest to, że mam problemy z koncentracją, jestem ospały, nie do życia. Podejrzewam nerwicę, ale wolałbym aby wypowiedziała się Pani na ten temat.

Witam, zachęcam jednak do zrobienia badań, które zleci lekarz POZ[mój puls serca jest stanowczo za wysoki, przez co serce bije mi bardzo szybko. Mam też problemy z zasypianiem przez to wywołane. 2. Drugim problemem jest to, że mam problemy z koncentracją, jestem ospały, nie do życia], objawy o których Pan piszę mogą wynikać z nieprawidłowości hormonalnych,warto to sprawdzić. Od strony psychologicznej mogą częściowo dotyczyć np lęku, jednak dopiero po wykluczeniu ,,innych" chorób warto skonsultować się z lekarzem psychiatra, bądź psychologiem. Pozdrawiam serdecznie.