Wysoki wynik AMH a starania o ciążę

Witam, Staramy się z mężem od ponad 2 lat o dziecko. Zrobione mam badania mój mąż również i wyniki są prawidłowe oprócz AMH który wykonałam w 7 dniu cyklu nie wiem czy dobry termin i mój wynik jest wysoki 4,9 ng/ml. Proszę o informację czy to może być przeszkodą w zajściu w ciążę. Jeśli chodzi o miesiączkowanie mam prawie regularne i mam tylko problem z owłosieniem nadmiernym (wąsik) i wypadają mi włosy. Jeśli chodzi o wiek to mam 28 lat i jestem osobą szczupła (178 waga 70 kg). Proszę o pomoc

Witam serdecznie. Na wstępie muszę zaznaczyć, że oznaczenie o którym Pani pisze wykorzystuje się od niedawna, w związku z czym jego interpretacja może nastręczać pewnych trudności. Poziom powyżej 3,0ng/ml może być związany z zespołem policystycznych jajników. Myślę że warto udać się do ginekologa, który wykona przezpochwowe usg i zweryfikuje czy taki problem istnieje w Pani przypadku.