Wysoki wynik badania poziomu IgE u 12-latka

Wysoki Poziom Ige całkowite Moj syn 12 letni ostatnio uskarżał sie na bóle brzucha były tez biegunki po jedzeniu Lekarz zlecił duzo badań np. kał na pasożyty , lambrie na bakterie heliocobacter pylori i jeszcze wiele innych które wyszły dobrze jedynie IgE całkowite wyszło 554,50 Dostalismy skierowanie do alergologa i lekarz powiedział ze moze miec alergie pokarmowa .Co oznacza tak wysoki wynik czy moze to oznaczac ze ma powazna alergie?

Milena Lubowicz

Tak wysoki wynik może oznaczać, że jakiś czas przed pobraniem dziecko miało styczność z alergenem i wytworzyło sporo przeciwciał. Konieczna jest pogłębiona diagnostyka alergologiczna, pewnie testy skórne i ewentualne leczenie dietą eliminacyjną i lekami przeciwalergicznymi.
Pozdrawiam