Wysoki wynik poziomu prolaktyny i stany depresyjne

Proszę o pomoc miałem ostatnio badanie krwi skierowane na prolaktynę na czczo, jestem przerażony norma to 4,600-21,400 ng/ml, a mój wynik to aż 48.930 ng/ml, mam 25 lat, jestem mężczyzną, nastawionym pesymistycznie do życia/świata mało cieszącym,bez pracy od 2 lat,zamartwiającym się bardzo o swoje życie,smucącym się i nademocjonalnym i nadwrażliwym, wynik wyszedł bardzo wysoki obawiam się,że chodzi o stany depresyjne,prześladowcze,lęk,niepokój, strach, mam rację? co mam dalej zrobić?. Dziękuje.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza, który zlecił badanie (endokrynolog ? internista ?).
Pana podejrzenia są uzasadnione - hiperprolaktynemia może dawać objawy charakterystyczne dla depresji. Pomimo takiej biologicznej przyczyny, proszę RÓWNIEŻ udać się do lekarza psychiatry.