Wysokie ciśnienie i tętno - jakie badania zrobić?

Witam, mam 25 lat nie jem mięsa i staram się zdrowo odżywiać nie jem slodyczy nie slodze, w ostatnich badaniach mój cholesterol wynosił 250 cukier 92. Mam również problem z wysokim cisnieniem, szybko wzrasta mi tetno. Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania? Czy może jakaś bardziej rastrykcyjna dieta zwaracjaca szczególnie auwage na to co mam jeść??

Szanowna Pani, proszę pamiętać o systematycznym wysiłku fizycznym, co do diety to więcej warzyw