Wysokie ciśnienie i zawroty głowy

Chciałabym dowiedziec sie czy ciśnienie u 20sto latki 140/70 nie uczymujące sie ciągle ale także nie wywołane stresem może byc szkodliwe . Chwilami pojawia sie takie cisnienie i mam między innymi zawroty głowy . mój tata jest po udarze mózgu i boje sie ze mogę być obicążona nadcisnieniem

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ciśnienie skurczowe 140 jest już nieco za wysokie. Nie jest ono jednak jeszcze patologią. Warto monitorować ciśnienie przez pewien okres o tych samych porach aby mieć ogląd na zmiany jakie zachodzą w układzie sercowo- naczyniowym.