Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysokie ciśnienie po wycięciu macicy z przydatkami i stosowaniu plastrów hormonalnych

Witam. Przeszlam 1,5 miesiąca temu operacje wycięcia macicy z przydatkami. Obecnie biorę plastry hormonalne systen 50. Czy ta kuracja, brak miesiączki może powodowac wzrost ciśnienia do ok 170/100 ? Przez ostatnie trzy dni utrzymywało się w takich granicach mimo brania odpowiednich leków (wyladowałam u kardiologa). Dziś już jest lepiej, wizyta za 2 tygodnie, czy będzie tak co miesiąc. Mam 51 lat. Proszę o odpowiedź. Zosia
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Czy HTZ może powodować nowotwory?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ może spowodować raka. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Takie objawy mogą być wynikiem wahań hormonalnych.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy