Wysokie FT4 a niedoczynność tarczycy

Choruje na niedoczynność tarczucy i choshimoto, TSH w normie 2.15, ft3 w normie, natomiast ft4 w granicy normy bo 1.74 a norma jest do 1.7 Prosze o informacje czy wysokie ft4 może zagrażać ciąży czy najważniejsze jest TSH? Jestem w czwartym tygodniu ciazy licząc od ostatniej miesiączki.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nieznacznie podwyższone ft4 nie powinno zagrażać ciąży. Wskazane jest oznaczenie kolejne TSH za jakiś czas - zgodnie z zaleceniem ginekologa lub endokrynologa.