Wysokie tętno u narzeczonego

Witam, Martwi mnie bardzo tętno mojego narzeczonego ponieważ od dłuższego czasu jego tętno nie schodzi poniżej 150 uderzeń na minutę przy troszkę niskim ciśnieniu. Narzeczony nie pije kawy, jest szczupły, odżywia się w miarę zdrowo. Bardzo proszę o odpowiedź jakie mogą być tego przyczyny i jak można to zwalczyć. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

proszę go wysłać do lekarza jeśli faktycznie jest ok 150/min to długo serce nie wytrzyma takiego obciążenia...