Wysokie wartości płytek krwi i wynik badania krwi

Mam od 2 lat wysokie wartości płytek krwi ostatnie z przed 4 dni to leukocycy 10,38tys, erytrocyty 4,75mln, MCH 25,3pg, MCV 80,6fl, RDW 16,8%,płytki 427tys, PCT 0,4% o czym to może świadczyć. ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Izolowany nieznaczny wzrost poziomu płytek bez dodatkowych objawów i zaburzeń w morfologii krwi nie powinien być przyczyną zmartwień. Taki stan może być charakterystyczny dla Pani organizmu.