Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysokie wyniki prolaktyny u 18-latki

Dlaczego mogę mieć tak wysokie wyniki prolaktyny, czym może być to spowodowane i jakie to może mieć skutki. TSH-1,94 Prolaktyna na czczo 31,64 Prolaktyna po obciążeniu (1h po Metocopramidzie) >200 FT4 - 14,20 dodam że mam 18 lat..
18 LAT ponad rok temu

Bóle porodowe

Witam serdecznie. Jeśli prolaktyna jest w normie, ale raczej w jej górnych granicach lub nieco powyżej ( czyli tak jak u Pani), a w dalszych etapach badania wzrosła więcej niż 6 razy, prawdopodobnie jest to hiperprolaktynemia czynnościowa. Nie jest to patologia.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Nadmiar prolaktyny zarówno na czczo jak i po teście obciążenia metoklopramidem może być spowodowany np. mikrogruczolakiem przysadki mózgowej/ wymaga dalszej diagnostyki NMR przysadki / jej podywższone stężenie prowadzi do licznych objawów w tym np. zaburzeń płodności, braku owulacji, nieregularnych miesiączek. Wymaga diagnostyki i leczenia.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0

Podwyższone stężenie prolaktyny może być spowodowane obecnością
mikrogruczolaka przysadki mózgowej-jedna z przyczyn. W Pani przypadku wskazna jest konsultacja z ginekologiem lub z endokrynologiem celem wykonanie ewentualnej dalszej diagnostyki i rozpoczęciem leczenia.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy