Wystający brzuch u 13-latka

nazywam sie grajan mam 13 lat waze 49kg mam wzrostu 150. moj obwud pasa to 85cm a klatki piersiowej 81cm. czy to dobrz czy źla i jak to zmienic zeby miec plaski brzuch a nie wystawająca galarete
13 LAT ponad rok temu

Wartość indeksu glikemicznego

Diabetolog, lek. med. Grażyna Korzeniewska wyjaśnia w filmie, czym jest indeks glikemiczny. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Koniecznie zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Według siatek centylowych zarówno twoja waga jak i wzrost są proporcjonalne dla twojego wieku. Jeżeli masz '' brzuszek'' warto wzmocnić nieco mięśnie brzucha poprzez regularne ćwiczenia.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, odstający brzuch to problem coraz większej ilości osób. Pamiętaj, że na odkładanie się tkanki tłuszczowej składa się nie tylko niewłaściwa dieta, ale także brak aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch polecam artykuł http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Dieta powinna być natomiast urozmaicona, zawierać 4-5 posiłków w ciągu dnia, nie powinna być obfita w słodycze czy tłuste produkty. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami zdrowego/prawidłowego odżywiania i do nich się stosuj. Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty