Wystający żylak odbytu po zabiegu gumkowania

Czy po zabiegu gumkowania hemoroidów(metoda Barrona)zagumkowany żylak moze wystawac poza odbyt przy 2 pierwszych zabiegach żylak nie wystawał czy to prawidłowa sytuacja czy powinnam sie zgłosic do lekarza , czy gdy odpadnie problem zniknie?przyznam ze obecnosc go na zewnatrz mi dokucza

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza który wykonywał zabieg. W początkowym okresie jest to możliwe, choć nie zawsze jest to prawidłowe.