Wysuwanie języka a tiki

Witam Moj partner 43 lata ma nawyk (tik?) wysuwania języka. Ostatnio zwolniono go z pracy bo "wygląda nieodpowiednio z wywalonym językiem".Bardzo chciałabym mu pomóc. Czy taki nawyk mozna wyleczyć i w jaki sposób?

Piotr Jurczyk

Witam. Jeśli to naprawdę tik, to najczęściej ma podłoże nerwicowe, rzadko organiczne uszkodzenie mózgu. Dolegliwości związane z tikami mogą być rozpoznane i leczone przez lekarza psychiatrę. Pozdrawiam.