Wysuwanie języka u 5-tygodniowego dziecka a schorzenia tarczycy

Moja 5tygodniowa coreczka od urodzenia wysowa jezyczek,peditra przy porodzie pow ze moze to byc zwiazane z tarczyca.miala robiony posiew na bibulke i jest ok.jak moge sprawdzic wyniki takich badan?i czy musze sie martwic takim zachowaniem.

Milena Lubowicz

Proszę porozmawiać z pediatrą, który dziecko obejrzy i zobaczy czy są jakieś inne powody żeby podejrzewać kłopoty z tarczycą. Może Pani również zrobić dziecku poziom TSH, ale to wiąże się z kłuciem córki i trzeba rozważyć czy jest powód żeby dziecko na taki stres narażać.
Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli chce Pani wykluczyć schorzenia tarczycy proszę wykonać badanie: TSH oraz ew. hormony wolne. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą.