Wysycenie tlenem, zastawka aorty, indeks pulsacji

BADANIE PULSOMETREM HSR ST OBIĘTOŚĆ KOMORA /AORTA 4,99 WYSYCENIE TLENEM 98,47 PULS 84 ZASTAWKA AORTY 3,3 INDEKS PULSACJI 2,29 INDEKS K1/K2 1,24 DYNAMIKA ARTERII 32 KOBIETA 30L O CZYM MOŻE ŚWIADCZYĆ PODWYŻSZONY POZIOM ST OBIĘT.KOM/AORTA I JAKIE NIESIE ZAGROŻENIA BO Z TEGO CO WIEM POZOSTAŁE WYNIKI SĄ W NORMIE

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wartości tego wskaźnika powyżej normy świadczą na ogół o zmianach wywołanych miażdżycą, cukrzycą i wskazują na możliwość występowania np. wad zastawkowych.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższony stosunek objętości komory do aorty może świadczyć o wielu zmianach będących konsekwencją miażdżycy, cukrzycy, czy też może wskazywać na występowanie wad zastawkowych. Sugeruję dokładniejszą diagnostykę pod okiem specjalisty kardiologa.