Wysypka i stan podgorączkowy po podaniu szczepionki Infanrix Hexa

Witam, zgodziłam się na szczepienie synka szczepionką Infanrix hexa, w dniu wczorajszym miał on podaną 3 dawke wraz z Prevenarem 13-druga dawka. Synek jest wcześniakiem i po drugiej dawce wystąpiła wysypka nad pachwiną na brzuszku,która zeszła. Po wczorajszej ma stan podgoraczkowy i wysypke pod szyja i na policzku, która się zmniejszyła dzisiaj. Jestem załamana, że zle postapilam podajac hexe dziecku . Czy rzeczywiscie wybrałam zle czy moze jeszcze zaszkodzic mojemu synkowi. Co mam teraz uczynić

Milena Lubowicz

Stan podgorączkowy jest zwykłą reakcją na szczepienie u dziecka i może wystąpić po każdej szczepionce- skojarzonej czy pojedynczej. Proszę się nie niepokoić, podawać dziecku paracetamol, jest to tylko przejściowy odczyn poszczepienny i nie będzie to miało żadnych poważnych konsekwencji.
Pozdrawiam