Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka i świąd

Jestem w 21 tyg.ciąży,mam 38 lat .od 24h mam problem ze swędzącą skórą pojawiły sie też dwie czerwone plamki jedna na piersi druga na plecach. Miałam podobne obiawy przed ciążą wygląda to jakby na zmiany grzybiczne ale nie mam pojecia czy to normalne.Skóra swędzi szczególnie wieczorem i nocą.Dzisiaj kupiłam 3 saszetki nizoralu , zastosowałam, zmieniłam reczniki i piżame.Prosze o porade. KALINA.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam! Plamki, które Pani opisuje, mogą być rzeczywiście związane z infekcją grzybiczą. Natomiast świąd, jeśli nie występuje w miejscu w którym znajdują się plamki, może świadczyć o rozwijającej się cholestazie ciężarnych (choroba związana z przejściowym zaburzeniem funkcjonowania wątroby, ustępująca całkowicie po porodzie). W zaburzeniu tym świąd najbardziej typowo pojawia się na dłoniach i stopach, szczególnie w nocy. Może też występować na skórze innych części ciała. Powinna Pani niezwłocznie pójść do swojego lekarza, aby wykonał odpowiednie badania. Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy