Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka na ciele - jak ją leczyć?

Witam. Mój syn ma 5 lat i ma wysypkę w zgięciach łokci i kolan oraz na brzuchu i plecach i na pośladkach. Wysypka jest bardzo drobna. Zauważyłem, że po zjedzeniu banana ma wysypkę, ale ona wogóle nie znika po jakimś czasie. Jak mogę go wyleczyć z tej wysypki. Proszę o poradę.

ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Witam!
Opisywana przez Pana lokalizacja zmian skórnych oraz zauważony związek ze spożywaniem bananów wskazywać może na alergiczny charakter wysypki. W tej sytuacji leczenie polega przede wszystkim na unikaniu alergenów, odpowiedniej pielęgnacji (przede wszystkim natłuszczaniu odpowiednimi kosmetykami skóry dziecka), często także na przyjmowaniu leków przeciwalergicznych.

Niestety nie jest możliwe postawienie diagnozy przez internet, dlatego najlepiej aby wybrał się Pan z synem do lekarza (lekarza rodzinnego lub dermatologa), który zdiagnozuje przyczynę wysypki i zaleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.

Lekarz w Pododdziale chorób wewnętrznych w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy