Wysypka na ciele po wzmożonym wysiłku fizycznym

Witam,od kilku miesięcy na moim ciele (plecy,klatka piersiowa) pojawiają się czerwone plamki-obwódka jest bardziej czerwona niż ich środek. Nie swędzą,nie pieką-po prostu są.Zaobserwowałam że powiekszają się i są bardziej czerwone szczególnie po wysiłku fizycznym gdy ciało jest spocone oraz po kąpieli,ale nie tylko. Co to może być i jak można sobie pomóc?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa. Prawdopodobnie jest to związane z odczynową alergią. Doraźnie proponuje zastosowanie leków typu Zyrtec.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl