Wysypka na dłoniach i stopach oraz wysoka gorączka

W środę wróciłam z pracy z gorączką 38,9 i bólem gardła , póżniej w gardle odczuwałam wielkie pieczenie jakby ogień, później dołączyły mocne dreszcze. W czwartek poszłam do lekarza i pani zapisała mi Ospamox. Po połudndniu zaczeła wychodzić czerwona bardzo piekąca wysypka na dłoniach i stopach. Ponownie udałam się do lekarza i pani doktor zmieniła mi antybiotyk na Klarmin i stwierdziła, że nie wie co to może być. Nadal wysypka strasznie piecze gardło boli, nic nie mogę przełknąć. Proszę o pomoc.

Milena Lubowicz

Nie podaje Pani jaki jest charakter tej wysypki, ale objawy mogą sugerować chorobę bostońską-jest to choroba podobna do ospy wietrznej. Bez badania nie sposób tego stwierdzić, gdyż wysypka w tej chorobie jest właśnie podobna do tej w ospie, z pęcherzykami.
Pozdrawiam