Wysypka na pośladkach podczas stosowania Euthyrox w ciąży

Jestem w 17 tygodniu ciąży od ponad 8 tygodni biorę Euthytox ostatnio zwiekszyłam dawkę do 75N i od tego dnia pokazala mi się dość dokuczliwa wysypka na pośladkach czerwone krostki i duże czerwone placki czy to jest jakaś choroba ciążowa czy uczulenie na lek może dlatego że biorę jeszcze Duphaston.Wysypka jest tylko na pośladkach ale z każdym dniem coraz większa proszę o odpowiedź

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wątpliwym jest, by wysypka miała jakiś związek z przyjmowanym Euthyroxem. Wskazana niezwłoczna konsultacja z dermatologiem.