Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka po antybiotyku na skórze

Witam, mam pytanie dotyczące wysypki po antybiotyku. Dostałam augumentin na zapalenie krtani, dzisiaj jest ostatni dzień aby skończyć antybiotyk - 7, ale dostałam od trzech dni silnej wysypki po antybiotyku, jakiegoś uczulenia. Wysypka pojawiła się na dekolcie i buzi i bardzo swędzi. Dzisiejszej dawki leku już nie wzięłam, zostały ostatnie dwie tabletki. Czy istnieje szansa, że z tego powodu zapalenie krtani się odnowi i powróci? Przestraszyłam się wysypki po antybiotyku, a z każdą dawką ta reakcja się nasilała. Nie wiem czy dobrze zrobiłam odstawiając sama augumentin, ale przestraszyłam się tej wysypki po antybiotyku, nie chciałam ryzykować, że jakieś uczulenie sprawi, że zrobię sobie gorszą krzywdę niż wcześniej. Co teraz? Czy powinnam udać się do lekarza po jakiś nowy antybiotyk czy raczej zaczekać czy objawy zapalenia krtani powrócą? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam. Agnieszka
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Witam, jeśli przyjęła pani leczenie 6 dniowe, biorąc po uwagę objawy alergii nie kontynuowałbym leczenia. Jeśli objawy infekcji nie ustąpiły proszę zgłosić się do lekarza. Ponadto proszę zapisać nazwę antybiotyku i informować w przyszłości lekarzy o uczuleniu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy