Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka trądzikowa na czole, jak leczyć?

Jstem chłopakiem w wieku 20 lat. Moim problemem jest straszna wysypka trądzikowa na czole.Wystepuje ona tylko wtedy gdy spoci mi się czoło.Najczęściej pojawia mi się wtedy gdy pracuje w kurzu lub pyle a do tego jestem spocony na twarzy.Pojawia sie ona tylko na czole, raz zdarzyło się, że miałem na klatce piersiowej i na plechach. Są to takie drobne czerwone pryszczyki z białą ropną końcówką. Bardzo bym prosił o radę jak temu zapobiegać i jak leczyć.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Sądzę iż kluczową role w pojawianiu się zmian u Pana może odgrywać zanieczyszczenie w jakim Pan pracuje. Proszę zwrócić uwagę na możliwie częste mycie twarzy preparatami do pielęgnacji cery trądzikowej- Lysanel żel, Effaclar żel a po ich użyciu proszę zastosować odpowiednio dobrany tonik. W ten sposób dokładnie oczyszcza Pan skórę i - poprzez działanie antybakteryjne- zapobiega powstawaniu nowych wykwitów trądzikowych, jednocześnie hamując nasilony łojotok.

Specjalista dermatolog i wenerolog.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy