Wysypka wokół ust u 4-miesięcznego dziecka

witam moja czteromiesięczna córcia ma okropna wysypkę wokół ust. cały czas się ślini i pcha paluszki do ust wiec w żaden sposób nie mogę jej tego wysuszyć. wsypka jest czerwona czasami mocno a po nocy jest jaśniejszą ale wszystko wraca w ciągu dnia. co robić proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany na buzi wskazują na zapalenie skóry wokół ust. Dobrze by było w pierwszej kolejności zastanowić się nad przyczynami choroby. Nawet jeśli maluszek nadmiernie dotykał okolic ust w tamtym czasie, być może przyczyna tego była inna. Czy brali Państwo pod uwagę alergię? Alergie pokarmowe u dzieci są szczególnie częste, wówczas wystarczy że dziecko zje jakiś nowy owoc, warzywo, cokolwiek, pojawia się świąd i krosty. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem, aby pozbyć się zmian jest wyeliminowanie danego produktu z jadłospisu dziecka. Radziłabym się wybrać jeszcze do alergologa na testy. Poza tym zalecałbym wypróbować kremu Bepanthen oraz krople Fenistil, które łagodzą objawy świądu i reakcji alergicznych. Proszę jednak przed ich