Wyszukiwanie chorób po utracie uczuć do męża

Kiedy 1 raz zdałam sobie sprawę ze nie kocham już męża zaczęłam wmawiać sobie choroby.Ciągle odczuwam bóle i pieczenia.Szukam guzów.Nie wiem jak to się wiąże jednao z drugim ale tak jest.Bardzo chciałabym w końcu się zakochac i być naprawdę kochana.Bóje się tych myśli bo mamy dziecko.Boje się ze coś mnie ukaże choroba za to że jestem.niewdzieczna.Bardzo boję się ze umrę.Co mi jest?

Mgr Anna Kubis Psycholog, Warszawa

Dzień dobry,
rozumiem, że przeżywa Pani silny konflikt dotyczący życia uczuciowego, który może przyczyniać się do występowania opisywanych dolegliwości somatyzacyjnych. Najefektywniejszym sposobem radzenia sobie z objawami nerwicy jest psychoterapia. Sądzę, że w Pani przypadku może być bardzo pomocna, jako że sama szuka Pani przyczyny swojego obecnego stanu. Pozdrawiam.