Wyżynanie się zębów u 3-miesięcznego dziecka

Witam. Czy to możliwe, że mojej prawie trzymiesięcznej córce (24 grudnia skończy) wychodzą już ząbki? Cały czas wkłada rączki do buzi, ma temperatura 37,5 kresek oraz często się ślini. Jeśli to możliwe to jak mogę jej pomóc aby uśmierzyć ból?

Coraz częściej obserwuje się odstępstwa od książkowego okresy wyrzynania zębów. Pojawienie się siekaczy przyśrodkowych dolnych w wieku 3 miesięcy nie jest niczym nadzwyczajnym. Wszystkie objawy wskazują że ząbki rosną. Aktualnie jestem na podobnym etapie ponieważ u mojej 6 miesięcznej córki pojawiły się 2 ząbki kilka dni temu. Z preparatów polecam żel Detinox stosowany miejscowo oraz roztwór doustny Camilia. Dobrze spisuje się też gryzak Curaprox.

Rzadko, ale mogą pojawiać się pierwsze zęby mleczne w tym wieku, na ogół to 5 lub 6 miesiąc.
Można spróbować gryzaki, które wcześniej można schłodzić w lodówce, albo delikatny masż dziąseł szczoteczką sylikonową.