Wzdęcia i ból brzucha po jedzeniu

Witam! Od jakiegoś czasu (jakieś 2-3 tygodnie) coś dzieje się z moim brzuchem. Dostaje mega wzdęć pomimo zjedzonej niedużej porcji jedzenia, boli mnie brzuch. Ból można porównać do ucisku a zaraz kłucia (bardzo nieprzyjemny). Ponadto mam problemy z wypróżnianiem. Czuje że nie do końca się "załatwiłam". Do tego dochodzą mdłości (bez wymiotów) często właśnie po posiłku, odbijanie się i ogólne zmęczenie, blada twarz, senność. Jest mi ciągle zimno. Czy to jakaś choroba?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zanim powiemy o chorobie wskazane jest wykonanie badania USG jamy brzusznej.