Wzdęcia, twardość brzucha a choroba jelit

Dzień dobry od pewnego czasu męczą mnie wzdęcia , brzuch robi się twardy i powiększa swoja objetość( prawie rozmiar jak w ciąży) nie przejadam się ( jem dość mało)dodatkowo chodze do toalety raz na 2-3 dni . Jest to duzy dyskomfort , co moze być tego przyczyną i czy choruję na jakąś poważną chorobę jelit??? proszę o odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać badanie USG jamy brzusznej. Prawdopodobnie jest to związane z zaburzeniami flory jelitowej.