Wzdęcia u 3-miesięcznego niemowlaka

Witam! Moje 3 miesięczne dziecko wypróżnia się raz na tydzień a stolec jest gesty i jest go bardzo dużo.Na początku mały dobrze to znosi ale juz pod koniec bardzo się męczy. Karmię piersią. Stosujemy już kilka leków bo mały ma też wzdęcia: Debridat, Biogaję, Delicol..teraz zaczęlismy z Laktulozą na te zaparcia ale chyba spowodowały wiecej wzdęć.. Dopajamy go herbatką z kopru włoskiego a do Debridadu też dodajemy wodę więc chyba nie jest odwodniony. Proszę o poradę. Pozdrawiam!

Milena Lubowicz

Przy karmieniu piersią proszę zwrócić przede wszystkim uwagę na to, co Pani je, gdyż bezpośrednio wpływa to na dziecko. Można spróbować samej jeść produkty rozluźniające stolec np. surowe warzywa czy suszone śliwki, a zrezygnować z produktów zapierających np. kakao, słodyczy, białego pieczywa.
Pozdrawiam