Wzdęcia, utrata masy ciała oraz bóle kręgosłupa i brzucha po porodach
Witam,proszę o odpowiedź, jakie badania jeszcze wykonać?Mam 27 lat,163 cm i waga 60 kg.Jestem po dwóch ciążach zakończonych cc.Moje objawy to: łatwość wypróżnień,wzdęcia,spadek masy ciała, bóle: w odcinku lędźwiowym,podbrzuszu(silne przy kaszlu/kichaniu),w okolicy wyrostka wraz z prawym biodrem,pośladkiem,który promieniują do kolana,w okolicach węzłów chłonnych pod pachami,bez powiększenia,wypadanie włosów. Morfologia,tsh,mocz,kał w normie,rtg kręgosłupa-zmiany przeciążeniowe,ginekologicznie ok.
27 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Trudno określić jedną przyczynę zgłaszanych dolegliwości. Proponowałbym wykonać badanie USG jamy brzusznej oraz uzupełnić dotychczasowe badania o amylazę w surowicy i w moczu, ALAT , ASPAT. Być może konieczne będzie wykonanie badania kolonoskopowego w celu wykluczenia chorób zapalnych jelit.