Wzdęty i napięty brzuch

Witam mam na imię Adam, 38 lat. Od jakis 3 miesięcy mam ciagle bardzo wzdę dy i napiety brzuch, ciagłe gazy i odbijanie. Od około tygodnia obserwuje równiz bardzo silną zgagę. Wzdęcia wystepują cały czas nizaleznie od pory dnia i spozywanych posiłkow. Co może byc przyczyną, jak to leczyc? Jestem osobą jakajaca sie powidziano mi pewien czas temu, ze polykam zbyt duze ilośći powietrza, czy to moze miec cos wspólnego? Osobiście nie wierzę w ta teorię. Proszę o odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji warto zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego aby wykonać podstawowe badania krwi oraz ewentualnie rozszerzyć diagnostykę o badania obrazowe.