Wzdięcia u 9-miesięcznego synka

Witam.Moj 9 miesieczny synek od urodzenia ma problemy z brzuszkiem,początkowo kolki,potem wzdęcia(przelewanie w brzuszku).Mieszkamy w Wielkiej Brytanii i za kazdym razem kiedy pojdziemy do lekarza,jestesmy odsyłani z powrotem z odpowiedzia,ze to normalne i samo kiedys minie.Czy to normalne?Dziecko męczy się bardzo,ale nie mozna doprosic sie o specjalistyczne badania.Chce zapytac,czy niezdiagnozowana nietolerancja bądz alergia pokarmowa niesie ze sobą jakies powikłania?Dziękuję z góry za odpowied

Milena Lubowicz

Być może jest to wynik nieprawidłowej diety u dziecka- niestety nie podaje Pani żadnych informacji jak dziecko jest obecnie karmione. Mogą to też być objawy związane z nietolerancją konkretnego pokarmu- proszę dziecko uważnie obserwować i starać się eliminować z diety pokarmy, po których dolegliwości się nasilają.
Pozdrawiam