Wzięłam tabletkę "po" i nie mam okresu. Dlaczego?

Mam niezbyt regularne miesiączki, ostatnia moja zacząła się 22 czerwca, 27 kochałam się z chłopakiem i niby nic się nie stało, ale wzięłam E*** i po 4 dniach dostałam krwawienia. Dzisiaj jest 13 sierpnia, a ja nie miałam okresu - nie wiem co sie dzieje, robiłam test i wyszedł negatywny. Od 3 dni męczy mnie biegunka i jest mi niedobrze, wydaje mi się, że to sprawy nerwicowe (stresowa sytuacja). Proszę odpowiedzcie, bo nie wiem co mam robić :(.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli nie było powodów do wzięcia tabletki "po" (pęknięta prezerwatywa), to nie należało tego robić. Krwawienie, o którym Pani pisze, było spowodowane "zawirowaniem" hormonalnym po wziętej tabletce. Trudno powiedzieć ile czasu minie, aż cykl się Pani unormuje. Pani obecne dolegliwości (mdłości, nerwowość) nie są bezpośrednim następstwem wziętej tabletki, gdyż minęło już dużo czasu. Mogą być to jednak konsekwencje rozchwiania hormonalnego spowodowanego tabletką.

Pozdrawiam serdecznie!