Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wzmacnianie naczyń po skleroterapii żylaków

Witam, Jestem 2,5 tygodnia po skleroterapii małego żylaka i pajączków chciałabym zacząć brać jakieś tabletki na wzmocnienie naczynek żeby nie pojawiały się nowe, ale czy nie zaburzy to procesu wchłaniania się tych pajączków po ostrzykiwaniu? Nie chciałabym aby przez to zabieg nie przyniósł oczekiwanych efektów
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Jak zapobiegać żylakom?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny - wiele osób musi cierpi z powodu zaburzenia funkcjonowania układu krwionośnego. Jak można zapobiec żylakom? Czy chodzenie w płaskim obuwiu wystarczy? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić, by uniknąć żylaków.

Moze Pani przyjmować leki doustne, wymienione przez Koleżanki. Prosze takze nie zapominać o pończochach uciskowych, które sa ńiezbedne.

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Przy leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej preparaty farmakologiczne mają marginalne znaczenie. Proponuję do wygojenia zmian lub wizyty kontrolnej (dalszą decyzję odnośnie postępowania podejmme lekarz, który Panią leczy( nosić wyroby uciskowe II klasy ucisku.

0

Witam serdecznie, jedynie regularna kompresjoterapia I' ucisku może spowolnić powstawanie nowych zmian. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec.angiolog

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy