Wzmocnienie odporności dziecka poprzez stosowanie szczepionek

Witam chciałabym wzmocnić jakoś swoje dziecko bo odkąd poszła do zerówki non stop choruje. Zaczyna się od kataru a kończy na gardle nie jestem za tym żeby faszerować dziecko antybiotykami. Mówie od razu, że tran absolutnie nie wchodzi w gre bo nie weźmie tabletki też nie słyszałam o jakiejś kuracji miesiecznej albo trzy-miesiecznej z jakimis przerwami to jest jakaś szczepionka no i niby to pomaga dzieciaczkom z góry serdecznie dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam ;)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma skutecznej szczepionki, która uchroniła by dziecko przed zaziębieniem, katarem czy drobną infekcją. Oczywiście nie mówią teraz o grypie, gdyż rzeczywiście w tym kierunku istniej już szczepionka. Warto porozmawiać ze swoim pediatrą na ten temat.

słyszała Pani zapewne o ismigenie, broncho-vaxom lub ribomunyl Są to preparaty dostępne w aptece na receptę, przed zastosowaniem należy zatem skonsultować się z lekarzem i omówić z nim szczególy